KONST / Litografier / Färglitografi 14088088
*
nr 1408 8088
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 250/360, "Moonlight". Motivet: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/7 23:34:03
1
350 kr
19/7 16:47:16
2
350 kr
19/7 16:47:16
1
350 kr (Budbetjänt)
19/7 16:47:32
2
450 kr
19/7 17:07:46
1
500 kr
19/7 18:12:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1408 8088
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 250/360, "Moonlight". Motivet: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 96x72cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/7 23:34:03 | 1 | 350 kr |
19/7 16:47:16 | 2 | 350 kr |
19/7 16:47:16 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/7 16:47:32 | 2 | 450 kr |
19/7 17:07:46 | 1 | 500 kr |
19/7 18:12:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29